Armend Zemaj: Demaçi monstrum me ide staliniste

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Armend Zemaj: Demaçi monstrum me ide staliniste


   Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, duket se është prekur nga deklaratat e Adem Demaçit kundrejt Tahir Zemajt, Ibrahim Rugovës dhe përgjithësisht LDK-së.
   Me anë të një publikimi në Facebook, Zemaj e ka quajtur Demaçin, monstrum me ide staliniste.

   Reagimi i plotë i Zemajt:

   Paramendoni kur njerëzve në vendin tonë ju duhet afirmimi i vlerave sado pakë qofshin ato dhe në vend që RTK-ja të ofroj njerëz të dijës, mediumi publik i "pavarur" na ofron mendime të "njerëzve" me ide staliniste, të fshehur prapa patriotizmit të paverifikuar, shërbëtor të antivlerave dhe deri motivues të krimit dhe kriminelëve.... Ky njeri i ashtuquajtur që ngjason më një monstrum i shndërruar në një figurë tragjiko-komike akoma vazhdon ta kryej vetëm një shërbim, shërbim të atyre që nuk munden me e realizu me shekuj për të nënshtruar apo edhe të poshtëruar vlerat Shqiptare.... Po e përsërisë atë që e kamë thanë edhe me herët Ibrahim Rugova, Tahir Zemaj, Ahmet Krasniqi do kujtohen përgjithmonë pamvarsisht momenteve të pushtetit..... E ndërsa ti monstrumi Adem Demaçi do harrohesh jo vetëm nga populli por edhe nga vendlindja jote që ty s’të njehe, nga gruaja dhe fëmijët tuaj bile edhe nga ata që të kanë mashë për të shfryer epshet ndaj të vdekurve...
  • Demaqi Në Vitin 1998 Thoshte Se Ne E Dojmë Popullin Serb!

   oooo armend nuk ja vlen me u mar me ket njeri shiqoje se qka ka deklaruar ky njeri.!


   Në vitin 1998, Adem Demaqi kishte dhënë një intervistë në gazetën serbe ''Dnevni Telegraf'' e në të cilën ai kishte deklaruar ''Jemi në rrugë të drejtë qe e duam popullin serb''. Gazeta serbe ne tekstin e saj thotë kështu: Adem Demaqi, Kryetar aktual i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut,i cili njihet si Mendela shqiptarë për shkak se ka qëndruar në burgjet e ish Jugosllavisë 28 vite për idenë e krijimit të Republikës së Kosovës. Për gazetën Serbe ''Dnevni Telegraf'' Demaqi deklaron se jemi në rrugë të drejtë që e dojmë popullin serb. Për me tepër flet vetë teksti origjinal i gazetës që ne po e botojmë si foto.