Blerim Demiri nga Ferizaj, i pari shqiptar që kryen sulm vetëvrasës

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Blerim Demiri nga Ferizaj, i pari shqiptar që kryen sulm vetëvrasës


   Blerim Demiri nga Ferizaj, besohet se është shqiptari i parë që ka kryer një sulm vetëvrasës.
   Sulmin e ka kryer ndaj ushtrisë irakiane muajin e kaluar ku edhe ka vrarë 52 ushtarë irakian dhe ka shkattërruar katër tanke. Lajmin e ka bërë të ditur organizata pjesë e të cilit ishte edhe Demiri, “ISIF” ndërkaq e transmeton emsioni “Interaktiv” i KTV’së.

   Forumet myslimane në internet e kanë identifikuar këtë person si Blerim Demiri nga Ferizaj. Organizata pjesë e të cilit ishte vetë ai, thotë se Demiri ishte nga Kosova.

   Demiri kishte pseudonimin “Abu Khabab Al Kosovo”