Një Fotografi Që Demanton Bukoshin Se Megjithatë Fark-U Ka Ekzistuar!

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Një Fotografi Që Demanton Bukoshin Se Megjithatë Fark-U Ka Ekzistuar!   Këto janë foto dëshmi se si Bujar Bukoshi e tradhtoi FARK-un. Nëse kjo ushtri, UÇK-ja nuk ishte FARK, atëherë çka ishte, ushtri antishqiptare apo ju sot keni rrjedhur apo kishit rrjedhur edhe me 1999, në janar kur deklaroje se “Nuk ekziston FARK-u, nuk është krijuar”? Pse e mbaje Ministrinë e Mbrojtjes, e kujt ishte ajo? A mos vallë ishte private? Nëse ajo ishte private Qeveria që e drejtoje e kujt ishte? Qeveria juaj obligohej sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës! Kushtetuta nuk njihte emërtim tjetër për ushtri, vetëm se Forca të Armatosura të Republikës së Kosovës! Për qejf mund ti quaje si të duash, edhe atëherë mund ta quanit edhe ju FUK (‘fak’), siç po i quan sot Hashim Thaçi, vetëm që mallkimet, akuzat, shantazhet dhe gjithë tjerat që i bënte e majta të kenë kuptim! Pra, ju mund të keni menduar çfarëdo në mënyrë arbitrare, të keni vendosur çfarëdo, por vulën ia kishte dhënë ministri i emëruar nga ju kolonel Ahmet Krasniqi, ai tha se UÇK-ja është FARK-u së bashku me policinë, Mbrojtjen territoriale dhe me aviacionin!

   Ju nuk ishit as interpretuesi i fundit i Kushtetutës, as ligjvënësi, para të cilit ju raportuat për herë të fundit (dhe të parë) pas luftës, kur u shpërbën të gjitha institucionet e Kosovës, bashkë me to edhe qeveria e përkohshme e Hashim Thaçit!
  • Ekskluzive: Ministri Halil Bicaj Prezanton Për Herë Të Parë Marrëveshjen Uçk-Fark   [size=small]Halil Bicaj e ka prezantuar për herë të parë marrëveshjen e 2 nëntorit të vitit 1998 ndërmjet UÇK-së dhe FARK-ut. Në emisionin Rubikon të KTV-së, Bicaj, si ministër i Ministrisë së atëhershme të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, i emëruar nga Bujar Bukoshi pas vrasjes së ministrit Ahmet Krasniqi, është njëri nga nënshkruesit e kësaj marrëveshjeje.[/size]

   [size=small]Me këtë marrëveshje do të krijohej Shtabi i Përbashkët i UÇK-së. Nënshkrues të këtij dokumenti ishin edhe përfaqësuesit e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Bislim Zyrapi dhe Kadri Veseli dhe Xhafer Jashari nga Ministria e Mbrojtjes.[/size]

   [size=small]Bashkëngjitur është edhe dokumenti me strukturën e Shtabit të Përbashkët, me komandantin Agim Çekun dhe kuadro nga të dyja palët nënshkruese.[/size]

   [size=small]Kështu po del se e vërteta vonon por gjithmonë del ne shesh! Për të gjithë ata që e mohuan Ministrinë e Mbrojtjes se Republikës së Kosovës në Kuvend, ja faktet e kësaj marrëveshje! [/size]
  • Askush nuk eshte duke demantuar qe ska pasur fark sikur qe ka pas ushtar te organizuar nga lpk ,lkqk etj por ata kan pasur shtab te pergjithshem shtabin e UCK pra te gjitha keto kan vepruar nen ombrellen e UCK.Farku ka qen nje grup njerzish te organizuar nga Bukoshi dhe te kundershtuar nga Rugova ashtu si grupi i luftarve te LPK ne kete grup bajn pjes A.JASHARI,F.LLADROVCI,ALI AHMETI ne nje menyr kjo ishte edhe berthama e UCK kurse ka pas ushtar qe i takonin LKQK por si thash me lart keto grupe patriotike kan pasur nje uniforme dhe ajo ishte UCK.
  • kosovari! schrieb:   Këto janë foto dëshmi se si Bujar Bukoshi e tradhtoi FARK-un. Nëse kjo ushtri, UÇK-ja nuk ishte FARK, atëherë çka ishte, ushtri antishqiptare apo ju sot keni rrjedhur apo kishit rrjedhur edhe me 1999, në janar kur deklaroje se “Nuk ekziston FARK-u, nuk është krijuar”? Pse e mbaje Ministrinë e Mbrojtjes, e kujt ishte ajo? A mos vallë ishte private? Nëse ajo ishte private Qeveria që e drejtoje e kujt ishte? Qeveria juaj obligohej sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës! Kushtetuta nuk njihte emërtim tjetër për ushtri, vetëm se Forca të Armatosura të Republikës së Kosovës! Për qejf mund ti quaje si të duash, edhe atëherë mund ta quanit edhe ju FUK (‘fak’), siç po i quan sot Hashim Thaçi, vetëm që mallkimet, akuzat, shantazhet dhe gjithë tjerat që i bënte e majta të kenë kuptim! Pra, ju mund të keni menduar çfarëdo në mënyrë arbitrare, të keni vendosur çfarëdo, por vulën ia kishte dhënë ministri i emëruar nga ju kolonel Ahmet Krasniqi, ai tha se UÇK-ja është FARK-u së bashku me policinë, Mbrojtjen territoriale dhe me aviacionin!

   Ju nuk ishit as interpretuesi i fundit i Kushtetutës, as ligjvënësi, para të cilit ju raportuat për herë të fundit (dhe të parë) pas luftës, kur u shpërbën të gjitha institucionet e Kosovës, bashkë me to edhe qeveria e përkohshme e Hashim Thaçit!
   Nese e ke fjalen per presidence,qeveri apo kuvend te dalur nga "zgjedhjet" e 8 marsit 1998 vetem 2 dite pas vrasjes se Adem Jasharit me familje ncnc veq Rugova ka dit kshtu me vepru,pastaj i njejti person ishte qe pas perfundimit te luftes qlirimtare dual si kepurdha pas shiut dhe e shperberi qeverine e Kosoves duke thene se ne jemi marr vesh ne Rambullet qe te formohet kjo qeveri por pasi Serbia nuk pranoj marreveshjen ather kjo qeveri eshte e pa ligjshme dhe qeverisja duhet te kalohet ne unmik me nje fjal e bajsh me shnet Kosove robrine e dyt duke ju falenderuar "presidentit" keto jan te filmuara ne youtube intervista me Diana Toska.  • dokumente që botohen për herë të parë për Marrëveshjen në mes të FARK-ut dhe UCK-së

   Flet për herë të parë ministry Halil Bicaj – Presidenti Rugova ka qenë komandant supreme I FARK-ut

   UCK-ja ka qenë pjesë e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës FARK


   EKSKLUZIVE: Si e dëshmoi ministri Halil Bicaj ekzistimin e FARK-ut e Ministrisë së Mbrojtjes së Republiës së Kosovës Pse sipas Bicajt për Forcat e Armatosura të Ministrisë së Mbrojtes kanë qenë të n...joftuar Hashim Thaci Xhavit Haliti, Jakup Krasniqi, Kadri VeseliSipas Bicajt Presidenti Ibrahim Rugova ka qenë komandant supres i FARK-utFAKTE DHE DËSHMI Dokumente që dëshmojnë marrëveshjen mes Ministrisë së Mbrotjes dhe UCK-sëSi u kremtua përvejtori i Betejës së Koshares .
  • Rifat Jashari: Kufirin shqiptaro-shqiptar të parët e thyen Sali Çeku e Adem Jashari

   hahaha me ke bo te qeshëm ne ket mengjes me diell sot faktet flasin vet !!


   Baca Rifat Jashari vëllai i komandantit Legjendar Adem Jasharit, thekson ne një përvjetor të heroit ‘Sali Çeku’ se kufirin me Shqipërinë të parët e thyen Sali Çeku e Adem Jashari bashkë me 30 ushtarë tjerë.


   Ai e çmoi lartë figurën embelatike të Sali Çekut duke vlerësuar lartë sakrificën e këtij burri dhe të gjithë atyre qe ranë për lirinë e Kosovës, të cilët u bënë themel të lirisë dhe shtetit tonë të pavarur. Kjo është një dëshmi se ushtarët e UÇK-së ishin të bashkuar nën idealet e lirisë dhe se përçarjet i bene ata qe donin të përfitonin para e pushtet, me cdo kusht, duke e përdorur edhe gjakun e sakrificën e kombit tonë.   Rifat Jashari është vëlla i komandantit Legjendar Adem Jashari i cili organizoi luftën e armatosur të Kosovës kundër pushtimit të egër serb. Familja Jashari u flijua për lirinë e Kosovës duke u bë shembull për tërë botën se sa i lartë eshët çmimi i lirisë. Po ashtu Sali Çeku, është ndër figurat më emblematike dhe ndër prijatarët e Rezistencës së Armatosur Ushtarake të Kosovës, i cili u bë legjendë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./(Arkiva) standardi.info
  • EKSKLUZIVE: Si e dëshmoi ministri Halil Bicaj ekzistimin e FARK-ut

   Halil Bicaj, ish-shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes në ish-Qeverinë e Bujar Bukoshit, ka publikuar për herë të parë marrëveshjen e arritur më 2 nëntor 1998, ndërmjet UÇK-së dhe FARK-ut, për krijimin e Shtabit të Përbashkët të UÇK-së.
   Në bazë të kësaj marrëveshjeje të arritur ndërmjet përfaqësuesve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Bislim Zyrapi dhe Kadri Veseli, dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, përfaqësuar nga Halil Bicaj dhe Xhafer Jashari, ishte marrë vendimi që të miratohej struktura e re e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së.
   Aty më tej thuhet se miratimi u bë me përgjegjësi të plotë për organizimin, udhëheqjen dhe drejtimin e luftës së UÇK-së në Kosovë, me të vetmin qëllim çlirimin e territorit të Kosovës.
   Bicaj, në intervistën dhënë KTV-së për emisionin në Rubikon, ka prezantuar edhe dokumentin me strukturën e Shtabit të Përbashkët, me në krye të listës Agim Çekun dhe kuadro të të dyja palëve nënshkruese.
   Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Bukoshit thotë se çuditet se si Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi nuk dëshirojnë të dëgjojnë se kanë ekzistuar Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës.
   Megjithatë, marrëveshja nuk ishte zbatuar kurrë. Përse nuk u zbatua, ai thotë se duhet pyetur Xhavit Haliti i PDK-së.
   Miratimi i Ligjit për Veteranët, pa e përfshirë edhe FARK-un, sipas tij, është padrejtësi e madhe.
   Bicaj ka thënë se Ministria e Mbrojtjes kishte financuar UÇK-në. Për shumat e tjera të mjeteve të mbledhura, ai nuk komenton shumë dhe ia lë përgjegjësinë Bujar Bukoshit.

   Bicaj thotë se askohohe ka pasur takim edhe me kryeministrin e tanishëm Hashim Thaçin, derisa për moszbatimin e kësaj marrëveshje Bicaj fajëson Xhavit Halitin.
   “Duhet të pyesni Xhavit Halitin se pse nuk u zbatua kjo marrëveshje”, tha ai.
   I pyetur nëse ka pasur ushtarë me emblemë tjetër përveq asaj të UÇK-së, Bicaj tha se “UÇK-ja ka qenë pjesë e FARK-ut të tanishëm, sepse FARK-u po formohet tash”.
   Ish Ministri Bicaj, ka folur edhe për Betejën e Koshares duke thënë se suksesi i kësaj beteje ka qenë rezultat i përgaditjeve stërvitore.

   “Është gabim i madh pse është bërë kjo ndarje. Tash dy kolegë kanë ardhur, njëri me detyrë në Ministri të Mbrojtjes tjetri në Shtabin e Përgjithshëm. Tash, ai i ka privilegjet, pse Agim Çeku e Hashim Thaçi mund t’i gëzojnë ato të drejta e Halil Bicaj jo”, tha Bicaj.

   Bicaj gjithashtu ka rrëfyer edhe për pjesmarrjen e tij në luftën e Bosnës të vitit 1992, ku kishte udhëhequr rreth 1400 ushtarë. Ai u shpreh se qysh nga ajo kohë ka qenë në pritje të luftës në Kosovë për shkak ttë situatës që Kosova ndodhej askohe
  • Fotografi Që Dëshmojnë Praninë E Bukoshit Në Mamurras Të Shqipërisë Në Vitin 1999

   [Blockierte Grafik: http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/fbd810dbe9eba318r5tci6ove.jpg]
   Në një video e cila është duke qarkulluar nëpër rrjetet sociale, shihet qartë ish-kryeministri në ekzil, Bujar Bukoshi teksa qëndronte në Qendrën Stërvitore në Mamurras të Shqipërisë në vitin 1999.

   Bukoshi aty është nderuar nga ushtarët dhe Tahir Zemaj. “Zotëri kryeministër, Brigada Mërgimi është e rreshtuar për nderin e juaj, raporton kolonel Tahir Zemaj”, shihej në video.

   Der Author hat diesen Text versteckt. Zum Einloggen oder Registrieren hier klicken.