Skandali Clinton-Lewinsky së shpejti edhe në film

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Skandali Clinton-Lewinsky së shpejti edhe në film

   Historia e ish-presidentin amerikan Bill Clinton me Monica Lewinsky, qe u shnderrua ne skandal politik ne vitet ’90, do te shnderrohet ne film. Julianne Moore do te luaje rolin e Hillary Clinton ne prodhimin me te ri te regjisorit Peter Morgan.

   Ne rolin e presidentit do te jete Dennis Quaid, por asnje aktore nuk do te jete Monica. Morgan ka vendosur te shfrytezoje vetem disa sekuenca televizive nga historia e stazhieres 22-vjecare me Bill. Filmi do te flase edhe per karrieren e Hillary si senatore e Nju Jorkut dhe kandidimin e saj per presidente te SHBA-se. Regjisori deklaroi se nga gjithe emrat e perfolur per te intepretuar ish-zonjen e pare, Moore ishte ajo me e pershtatshmja, pasi kishte forcen e Hillary dhe se nuk i interesonte ngjashmeria fizike.

   Filmi do te titullohet “Special relationship”. Nje vend te vecante ne te do te zene edhe marredheniet politike te Clinton me ish-kryeministrin britanik, Blair, qe do te interpretohet nga Michael Sheen.

   Skandali “Sexgate”, kercenoi te shkaterronte presidencen e Clinton, sic kishte ndodhur me “Watergate”, qe coi ne largimin e presidentit Nixon ne vitin 1974. Clinton fillimisht e mohoi marredhenien seksuale qe kishte me Levinsky ne vitin 1995, por me pas e pranoi ate.

   Hillary iu deshen disa vjet per ta falur. Regjisori shpreson se filmi nuk do ta demtoje, por do ta permiresoje imazhin e sekretares amerikane te Shtetit.
   DEATH UPLOADER

   Kualiteti KUSHTON une se blej se KOM ,postoj gjithqka me shumic per secilin që DON !!!!